...pro vaše zdraví, výživu a kondici
Nordic Walking, Pilates, individuální lekce, skupinové kurzy,
individuální poradenství ve výživě, konzultace
zdravá výživazdravá výživazdravá výživa

Zdravotní efekty nordic walking

VitalPlan, Praha

Nordic walking je chůze se speciálními hůlkami určenými pro tento druh sportu. Je to velice příjemná pohybová aktivita, kterou může vykonávat každý člověk bez rozdílu věku, postavy či kondice. S pomocí holí jsou namáhány svaly celého těla a zároveň pomáhají odlehčit klouby dolních končetin.

Nordic walking zlepšuje kondici, posiluje svalstvo horní části těla i nohou a zlepšuje celkovou pohyblivost a krevní oběh.

Zapojením hůlek, které jsou pro nordic walking specifické, dochází při správně provedené technice k využití až 90 % svalů v těle. Důležitý je správný výběr holí určených pro nordic walking nejen z hlediska vyrobených materiálů, ale i držení hůlek, rukavičky a stanovení správné výšky holí, tak aby bylo možné využít všech benefitů, které nordic walking přináší. S výběrem vhodných hůlek Vám rádi poradíme osobně při našich lekcích.

Chůze s holemi pro Vaše zdraví

Díky holím dochází k rozložení váhy těla a část hmotnosti je přenesena na svaly paží. Tím dochází k odlehčení nohou. Proto mohou v rámci možností provozovat nordic walking i lidé, kteří mají nějaké problémy s klouby dolních končetin, které jsou při chůzi s hůlkami „odlehčeny“.

Chůze s holemi (nordic walking) vyrovnává svalové dysbalance vzniklé chybnými pohybovými návyky, uvolňuje svalové napětí v oblasti zádových a ramenních svalů, zapojuje svalstvo horní části těla a šetrně namáhá klouby a svalové úpony.

Zapojením horní části těla pomocí holí dochází při nordic walking oproti běžné chůzi, právě k zapojení větší skupiny svalstva, tím je spotřebováno při tomto pohybu mnohem více energie, což se pozitivně projeví větším počtem spálených kalorií a při správném vedení, provedení a také i dodržení správné tepové frekvence, dochází k úbytku případných přebytečných tuků. Tento sport je proto vhodný při využití aerobního režimu také k případnému snižování váhy.

K dalším pozitivním vlivům chůze nordic walking patří zlepšení krevního oběhu a celkové kondice organismu, uvolňuje dýchací svaly, prokrvuje mozek, a tím zlepšuje systémové myšlení i emocionální náladu.

Líbí se Vám článek? Pošlete jej dál: