...pro vaše zdraví, výživu a kondici
Nordic Walking, Pilates, individuální lekce, skupinové kurzy,
individuální poradenství ve výživě, konzultace
zdravá výživazdravá výživazdravá výživa

Jak vybrat správné nordic walking hole

Velmi často při hodinách řeším situaci, že klient přijde na hodinu s holemi, které nejsou pro chůzi vhodné. Za to slyším, že je dostal jako dárek nebo byly levné. V tom lepším případě je vrací, odloží a kupuje nové.

Nemáte vlastní hole pro nordic walking a chcete jít na lekci nebo kurz? Ráda vám je na první hodině zdarma zapůjčím a vyzkoušíte si tak sami chůzi se správným vybavením. Poradím vám s výběrem holí na míru dle vašich potřeb a pomohu s jejich objednáním – doporučuji chůzi s holemi nejdříve na lekci se mnou vyzkoušet, ať nekupujete „zajíce v pytli“.

Pokud si přesto chcete bez porady pořídit hole dříve a riskovat výběr, tak čtěte dál.

Než koupíte své první hole pro nordic walking (severskou chůzi s holemi), zamyslete se.

 • Chci s nimi jen chodit? Běhat? Trénovat?
 • Chodit i na výlety? Dělat vysokohorskou turistiku?
 • Jakou kvalitu vyžaduji? Jak dlouho mají hole vydržet?

To vše by mělo hrát roli při výběru. Dobré hole jsou takové, které vám poskytují jistotu, že při chůzi vydrží. Cena hole by měla odrážet i její kvalitu. Někdy je rozumné investovat o pár stokorun víc, což potvrzují i osobní zkušenosti mých klientů.

Materiály nordic walking holí

Nabídka kurzů

 • dural – může být o kousek těžší než karbon (záleží na typu hole), zato odolnější proti nárazům, přenáší nárazy a vibrace
 • karbon – lehčí materiál, tlumí nárazy, křehčí,  na odolnost může mít vliv i vedení vláken při výrobě hole
 • kombinace duralu a karbonu – záleží na poměru obou materiálů a výrobě hole
 • sklolaminát – křehký, malá hmotnost, většinou se používá jako výplň holí

 

Doporučená výška nordic walking holí

 • do 150 cm – 100 cm
 • 151 – 158 cm – 105 cm
 • 159 – 165 cm – 110 cm
 • 166 – 173 cm – 115 cm
 • 174 – 181 cm – 120 cm
 • 182 – 188 cm – 125 cm
 • 189 – 196 cm – 130 cm
 • nad 197 cm – 135 cm
Lze použít i vzoreček výška x 0,68 (výpočet je orientační).

Svých klientů si velmi vážím a rozhodnete-li se pro koupi holí na lekci u mne, poradím vám s výběrem holí na míru dle vašich potřeb a objednám vám je individuálně.

K dispozici na vyzkoušení mám a doporučuji zejména hole Leki, Masters a Gabel (zajistit mohu i jiné značky holí). Mám vyzkoušené i hole jiných značek, znám jejich přednosti a mínusy. Svoje zkušenosti vám mohu předat při výběru holí pro vás.

Chcete si objednat kurz nebo lekci severské chůze, abyste eliminovali rizika při výběru holí?      

Vyplňte prosím následující kontaktní formulář. Nezapomeňte prosím zmínit, zda preferujete dopolední či odpolední čas. Budu vás kontaktovat emailem zpět pro potvrzení termínu. Jakmile si termín odsouhlasíme, bude kurz nebo lekce závazně objednána.

Hole objednávám pro klienty na míru individuálně vždy po lekci, vyzkoušení a výběru optimálních. Chcete-li objednat jen hole podle výše uvedených informací a nechcete chodit na na lekci vyplňte prosím formulář níže. Ráda vám hole zajistím.

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš e-mail (vyžadováno)

  Předmět zprávy (Vyberte prosím)

  Chci objednat skládací holeChci objednat pevné hole

  Jaká je vaše výška?

  Jakou značku holí preferujete?

  Máte nějaké potíže s pohybovým aparátem nebo zdravotní omezení? Pokud ano, vypište jaké.

  Byl/a jsem už na lekci/kurzu a hole objednávám dodatečněChci na nákup holí vystavit dárkový certifikát (= pokud zaškrtnete, napište do zprávy v jaké výši certifikát chcete)Mám zákaznickou kartu (= mám nárok na 10 % slevu na nákup)

  Vaše zpráva (Upřesněte prosím vaše požadavky, sdělte potřebné souvislosti, aby se výběr holí co nejvíce přiblížil k potřebě osoby, pro kterou je objednáváte. Děkuji.)

  Příloha (max. 2 MB)

  Souhlasím s níže uvedenými obchodními podmínkami (*)

  Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů. Údaje budou využity pro účely vyřízení objednávky, zaslání potřebných informací a splnění smluvních závazků. Na váš kontaktní email budete dostávat formou občasného zpravodaje informace o novinkách, nových termínech, školeních, apod. Odhlásit se můžete kdykoliv kliknutím na tlačítko určené k odhlášení. Kompletní informace o zpracování osobních údajů naleznete níže v zápatí stránek.

  Pole označená (*) jsou povinná.

  VitalPlan, Praha

  Líbí se Vám článek? Pošlete jej dál: